Super lækre shorts, til at vimse rundt i der hjemme, eller tage på til Yoga eller anden let træning. De tørre super hurtigt, hvis de bliver våde af sved, og er bar P... behagelige at have på.
Super lækker Bra, både til brug når man laver Yoga, eller bare går afslappet rundt der hjemme eller sider sig på terassen i bra og trusser og nyder solen.
Jeg synes slet ikke der er stor støtte til træning med hop
Absolut den bedste sportsbh jeg er stødt på. Man skulle ellers ikke tro det, når man kigger på det tynde stof, men når man lukker den ekstra haspe til bryderryg, er den helt perfekt.
Str. 75 J
Størrelsen passer, men det er et meget lidt flatterende udtryk, når ens store barm bliver lavet om til en bred pølse tværs over ens overkrop!
Jeg kommer ikke til at bruge dén sports bh andre steder end fitnesscentre, der har meget dårlig belysning!
Men jeg forstår, at det er vanskeligt at lave en sports bh til store barme. Det er bare ikke en god løsning at at tro, at man kan opskalere en 75 C til en funktionsdygtig 75 J!
Det er vi kede af, at modellen ikke gav det udtryk og den pasform, du ønskede. Vi arbejder løbende på at udvikle sports-bh’er, der både giver god støtte og en flatterende form, også i de større størrelser.
Vi sætter pris på din ærlige oplevelse og tager den med i vores videre arbejde.
De bedste hilsner
Karoline Mathilde / Pure Lime Sport
Rigtig lækker BH, men for mig er det ikke en High support Bh. Og at den er lille i størrelsen passede heller ikke til mig. Så rigtigt skønt produkt, men beskrivelsen passede ikke så godt.
Jeg er vild med farven på min nye sports BH🩷
Jeg ville dog ønske at man kunne få den i lidt større str. som 90, 95 måske.
Jeg har altid brugt 75, men købte en 80 for en sikkerheds skyld.
Men jeg var generet af den hele dagen.
Så jeg købte en 85 og den passer bedre.
Jeg glæder mig til at prøve den i pinsen, hvor jeg skal deltage i 3 x K9-Biathlon. Så det bliverspændene ogmærke hvordan den sidder gennem løb, vand mm.





